Григор Димитров отпадна злощастно на турнира в Марсилия от категория ATP250 след загуба с финален тайбрек срещу най-добрия казахстански тенисист Александър Бублик.

Българинът отстъпи с 5:7, 6:3, 7:6(6) в битка, която продължи два часа и 20 минути, като тя бе поредната за българина през този сезон, влизаща във финален сет с тайбрек.

Този път за съжаление съдбата не му се усмихна, като той изпусна два мачбола при 6:4 и 6:5 точки, първият от които на свой сервис.

Така пропусна възможността да се класира на втори пореден полуфинал след този в Ротердам. Много жалко, защото имаше реален шанс за първи финал от 2018 година, тъй като щеше да му предстои мач с Хуберт Хуркач, когото победи три поредни пъти.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Бублик днес показа необичайно високо ниво, въпреки че до средата на февруари бе в серия от девет поредни загуби. Днес успя да матира съперника с доброто си сервиране и огромен брой къси топки, повечето от които му печелиха точките.

Мачът започна с добро сервиране и от двамата, като Бублик проби за 4:3, след като българинът направи двойна грешка за последната точка. Ексцентричният руснак обаче направи две двойни грешки още в следващия гейм и пробивът бе върнат. При 5:5 Григор допусна нов пробив, въпреки че заличи пасив от 0:30. Ключовата точка бе сгрешен бекхенд. Така Бублик след това затвори първата част комфортно.

Във втората Григор стигна до пробив при 3:1 след цели три двойни грешки ведин гейм за Бублик. До края на сета и двамата сервираха комфортно, като това бе в услуга на българина - 6:3.

Третата част бе най-равностойна, а там Бублик заигра най-силно. Изпусна възможност за пробив при 3:2 в своя полза, но след това Григор се стабилизира и логичната развръзка бе финален тайбрек. Там Димитров направи мини пробив, с който поведе с 5:4, но тогава изпусна два поредни мачбола. Бублик се възползва и със супер игра затвори мача със 8:6 точки.

Това е третата му победа в общо пет двубоя с българския съперник. На полуфиналите ще играе с Хуркач.