Григор Димитров изигра още един великолепен мач в заключителните месеци на тенис сезона и с лекота се класира за четвъртфиналите на Мастъра в Париж.

Българинът отново зарадва със супер игра зрителите в зала "Берси", като надви Александър Бублик с 6:2, 6:2 за малко повече от час игра.

Така си уреди двубой с един измежду Хуберт Хуркач и Франсиско Серундоло в опит да достигне за втори път полуфинал в надпреварата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Победата му е трета над Бублик в шест мача, като българинът взе реванш за загубата на четвъртфиналите в Марсилия през тази година. Освен това във втория сет накара съперника си да счупи ракета, след като го изнерви със стабилното си представяне. Подобен беше сценарият и срещу Даниил Медведев ден по-рано. Все пак за разлика от Даниил, Бублик поздрави българина на мрежата с усмивка и двамата проведоха позитивен разговор.

Григор спечели първата част само за половин час, след като постигна общо три пробива срещу традиционно силно сервиращия си съперник. Успя да го разстрои с много стабилна игра от основната линия, а освен това наказваше почти винаги традиционните опити за къси топки на Бублик.

Представителят на Казахстан спечели два поредни гейма след бързо изоставане с 0:3, но Димитров не му позволи да се върне в играта. Българинът направи само две непредизвикани грешки в тази чест и направи някои много красиви отигрвания. Бублик също се отчете с красиви точки, но твърде малко и в маловажни моменти.

В началото на втория сет Григор даде брейкбол след една от редките си непредизвикани грешки, но Бублик продължаваше да прави такива и не се възползва. При 2:2 българинът направи първия пробив в сета, след като световният №33 помогна с непредизвикана грешка и нов безуспешен опит за къса топка. Той просто нямаше отговор срещу стабилната игра на Григор.

При 3:2 българинът спаси още една възможност за пробив и това максимално изнерви Бублик, като дойде време за първата счупена ракета. Последва още един пробив в полза на българина след няколко страхотни отигравания, а мачът бе завършен с убедителен сервис гейм.