Григор Димитров загуби за седми пореден път от Александър Зверев и за общо четвърти в рамките на 2023 година.

Българинът отстъпи на полуфиналите на турнира в Чънду, Китай от категория ATP250 и не успя да се класира за втори път на финал през този сезон след 3:6, 6:7(2).

Гришо изигра силен втори сет, в който успя да се добере до тайбрек, но там германецът не му остави никакви шансове и продължи дългата победна серия в това съперничество.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

Зверев през тази година триумфира срещу българина още на "Ролан Гарос", в Синсинати и на "Уимбълдън". Сега му предстои финал срещу руснака Роман Сафиулин, който по-рано надви Лоренцо Музети от Италия.

Нашият представител записа две чисти победи на турнира в Чънду - срещу Хуан Пабло Варияс и Кристофър О'Конъл, като първата от тях беше под №400 на ниво ATP.

Днес той започна мача слабо и допусна пробив още в първия гейм, което се оказа фатално за развоя на откриващата част. Грешките му от основната линия не бяха малко, а освен това пропусна две възможности да се върне в мача при 2:3. При първата от тях Зверев направи супер изпълнение след къса топка от съперника. Освен че Григор не успя да върне пробива, допусна втори такъв за край на сета - 3:6.

Втората част бе далеч по-оспорвана, като Зверев изпусна възможност при 0:1, а в следващия гейм Григор не успя да се възползва от цели три. Оттам нататък започна едно надстрелване от сервис, като и двамата печелеха подаванията си сравнително лесно и включваха на по-ниска предавка на ретур. Стигна се до тайбрек, в който Зверев бе на пълна скорост. Не направи никакви грешки и дори впечатли с кои супер отигравания. До 3:2 в негова полза нямаше мини пробиви, но след това завърши с шест поредни спечелени точки - 7:2.