Григор Димитров не успя да повтори миналогодишното си представяне и отпадна от четвъртфиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс.

Българинът загуби с 5:7, 2:6 от световния №7 Андрей Рубльов след 91 минути игра.

Така след три отлични мача без загубен сет и показано сериозно постоянство, българинът трябваше да се сбогува с надпреварата, но това се случи и срещу много сериозен съперник.

Рубльов е човекът в най-добра форма в света след Рафа Надал, като това бе неговата 13-а поредна победа. Страхотна серия, която му донесе две титли и място на полуфиналите на Индиън Уелс.

Световният №7 просто се оказа прекалено сериозно препятствие за нашия Григор Димитров. Българинът играеше силно до средата на втория сет. Той не правеше фатални грешки, представяше се на ниво, но просто срещу себе си имаше играч от топ ниво.

А и тактиката за Рубльов днес проработи, защото руснакът, който участва в турнира без флаг, непрестанно търсеше само бекхенда на Гришо, което в течение на мача се оказа много успешен ход.

ВИДЕО от мача вижте на MAXSport.live.

Снимка: Getty images

В началото на първия сет Григор имаше доста проблеми с вкарването на първия си сервис, което водеше до колебания в неговата игра, а още в третия гейм Рубльов достигна до първите си два брейкбола. За щастие Гришо ги отрази, като на свой ред получи шанс да пробие Рубльов в следващия гейм, но руснакът отвърна с три превъзходни сервиса на топ ниво, с които спечели гейма за секунди от 30:40.

Така дойде петият гейм, в който добре познат проблем надвисна над Гришо. Българинът направи две двойни грешки, а едната означаваше подарена точка за пробив на Рубльов, от която той се възпозлва.

Това прекъсна серията на Гришо от 29 поредни сервис гейма без да допусне пробив.

След няколко доста по-спокойни гейма, се стигна до момента, в който Рубльов трябваше да сервира за мача при 5:4 в своята ползва.

И в този миг сякаш от нищото, всичко за руснака се обърка. Той изгуби своя серви и шокиращо допусна пробив на нула, а Гришо се завърна в сета и изглежда имаше предимство пред изнервения руснак.

Но в следващия гейм Гришо допусна нов пробив, а Рубльов поведе с 6:5, като отново щеше да сервира за сета. И руснакът поведе с 40:0, този път работата изглеждаше опечена, но последва нов срив и Гришо изравни до 40:40.

За съжаление българинът нямаше сили за подвиг и загуби сета с 5:7, първи загубен сет за него в Индиън Уелс тази година.

Вторият сет обаче се превърна в истински кошмар за Гришо, който спечели откриващия гейм, но след това загуби следващите пет.

Още след първия пробив на Рубльов, Димитров сякаш се отчая и знаеше, че вече няма как да измъкне мача, като просто доигра сета, за да загуби с безславното с 2:6 във втория сет.

За място на финала Андрей Рубльов ще играе срещу един от американеца Тейлър Фриц и сърбина Миомир Кецманович.