Григор Димитров постигна експресна победа и се класира за втория кръг на турнира от категория АТР 500 в Ротердам.

Родната звезда победи с 6:1, 6:3 руснака Аслан Карацев, като убедителният успех дойде за само 59 минути.

Това бе първия мач за Гришо от отпадането му на Australian Open, но българинът показа, че трите седмици далеч от корта не са се отразили на неговата форма. Димитров бе почти безгрешен и направи доста стабилен мач, който бе допълнително улеснен от ужасяващата игра на неговия опонент.

Карацев, който срещна Гришо на старта на Australian Open и загуби с 0:3, правеше грешка след грешка в днешния мач и нито за миг не успя да затрудни Димтиров.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Успешен и бърз старт за Гришо срещу световния №98, а във втори кръг вече ще го очаква доста по-тежко препятствие, което ще бъде определено след утрешния мач между световния №10 Хуберт Хуркач и испанеца Роберто Баутиста Агут.

Още с началото на първия сет, продължил само 26 минути, се видя огромната доминация, която Григор има.

Той набързо поведе с 4:0, като сякаш всичко това се случи без особени усилия от българина. Димитров просто играеше стабилно и връщаше топката в противниковото поле, където Аслан Карацев правеше грешка след грешка.

Играта на руснака бе под всякаква критика, а на моменти дори изглеждаше, че той е тотално незаинтересован от случващото се на корта и иска час по-скоро да се прибере.

Така съвсем логично сетът продължи само 26 минути, в които Григор направи три пробива, в които сервиращият Карацев реализира само две точки.

Ситуацията с началото на втория сет не бе много по-различна. Още в първия си сервис гейм, Карацев набързо изостана с 0:40 след три непредизвикани грешки, а на всичкото отгоре направи и двойна грешка, с която подари пробив на Гришо.

Българинът го затвърди и поведе с 3:0, печелейки девет от общо десетте гейма в мача до този момент.

Все пак Карацев подобри играта си и спечели три гейма, но така и не достигаше до брейкбол, а Гришо трябваше да сервира за мача при 5:3.

Тогава дойдоха единствените мигове на колебание за българина, който изостана с 0:30, а след това форхендър на Карацев тупна само на милиметри от линията. Съдбата се усмихна в този миг на Димитров, който реагира с два аса, обърна гейма и затвори мача с 6:3 във втория сет.