Григор Димитров постигна още една победа на червени кортове през този сезон, като се класира за втория кръг на Мастърса в Рим.

Българинът победи младия американец Брендън Накашима с 6:3, 6:4 в труден мач, който продължи почти два часа. Срещата беше №600 за Димитров в ATP - 361 победи и 239 загуби.

Резултатът донякъде не отговаря на представянето на двамата тенисисти, тъй като световният №76 даде голям отпор, въпреки че не се слави като един от най-добрите играчи на клей.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Григор допусна по един пробив в двата сета и като цяло беше неубедителен на сервис, което му донесе проблеми срещу играещ освободено съперник.

Все пак българинът взе първа победа в първия си мач срещу световния №76 и така си осигури среща със Стефанос Циципас - общо трета на клей през този сезон. Именно гъркът отстрани световния №20 на последните два турнира - в Барселона и в Мадрид. Сега отново ще е фаворит.

Днешният мач започна супер за Григор и той направи ранен пробив за 2:1, но с една от общо шестте си двойни грешки в мача подари рибрейк. При 3:2 в полза на американеца дойдоха два маратонски гейма - съответно по 12 и 11 минути. Българинът показа характер и ги спечели, макар че и двамата изпуснаха твърде много възможности за пробив. С общо четири поредни спечелени гейма Гришо успя да вземе първата част.

Втората също започна с негов пробив, но отново с двойна грешка резултатът бе изравнен. Този ранен период на сета бе най-слабият за Григор в мача, но все пак той се оттърси и успя да спаси три възможности за пробив при 2:2. Започна все по-често да вкарва първия си сервис и най-добрата му игра бе в края - тогава постигна финален пробив, който реши срещата.

Това беше общо осмата му победа в 11 мача на червени кортове през този сезон, което е най-доброто му постижение от много години насам.