Григор Димитров загуби десети пореден полуфинал на ниво ATP, като отстъпи с 4:6, 2:6 от най-добрия руснак Даниил Медведев на турнира във Виена от категория 500.

Гришо не успя да се класира за първия си финал от 2018 година, когато игра срещу Федерер в Ротердам, но нямаше и как да се случи срещу така играещият съперник.

Световният №4 днес показа най-доброто си ниво и защо доскоро беше на върха в ранглистата. Неговата съвършена игра от основната линия на моменти беше пречупвана от българина, но това бяха моменти проблясъци, които нямаше как да донесат изненадващ триумф.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Медведев постоянно беше заплаха за сервис геймовете на Гришо. Постигна един пробив в първия сет и още два във втория, като имаше общо седем възможности срещу нито една за нашия представител.

Така Григор продължава разочароващата си серия в полуфинал, докато съперник му се класира за четвърти финал през тази година и ще преследва втора титла след тази в Лос Кабос и общо 15-а в кариерата.

Медведев спечели четвърти мач срещу българския си съперник в общо шест дуела, а играта му подсказва, че в утрешния ден трудно ще бъде спрян за титлата. Съперник във финала ще е канадецът Денис Шаповалов, който надделя над Борна Чорич.

Днес Григор започва уверено двубоя и играеше добре в сервис геймовете си преди да се стигне до пробив в петия, когато Медведев просто играеше съвършено в защита. Това доведе до неточности от ракетата на Димитров, най-вече на бекхенд.

В следващия сервис гейм на Григор, той направи двойна грешка при 30:30 и достави нова възможност за пробив, но този път я спаси. До края обаче руснакът продължи да е убедителен на сервис. Изпусна сетбол на сервис на българина, но довърши започнатото на своето подаване за 6:4.

Втората част също бе с позитивно начало на българина. Той направи някои красиви отигравания, които ще влязат в компилациите в края на годината, но това не бе достатъчно. Медведев продължи да го тревожи в бекхенд дуелите и стигна до пробив отново в петия гейм. В седмия отново си спечели две възможности с някои фантастични отигравания, за да поведе убедително с 5:2. Последва комфортен сервис гейм и край на мача.

Все пак доброто представяне на Григор във Виена ще му донесе 180 точки за ранглистата от понеделник и той ще се изкачи до 28-о място.