Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове за 2019 година, за да победи Давид Гофен със 7:5, 6:3 във втория кръг на Мастърса в Париж.

Това беше осма негова победа над този съперник в девет мача и тя идва, въпреки че световният №14 има много по-добър процент победи през тази година.

Пред погледа на баща си, българинът отново бе неразрешим ребус за по-възрастния с една година белгиец и сякаш с лекота разстройва играта му от основната линия, която се счита за най-силно оръжие.

Подобно на мача с Умбер ден по-рано, Димитров стартира колебливо и допусна ранен пробив, но постепенно и сигурно си върна чувството в ръката и започна да хваща линиите със силните форхенди преди да триумфира за час и половина игра.

Сервисът му вървеше дотолкова, доколкото да взима лесно подаванията си. Като изключим пробива в първия сет, взе три от тях на нула и често тормозеше съперника на ретур. Така стигна и до късен пробив на нула, за да поведе с 1:0.

Във втората част играта му беше чудесна, истинска наслада за окото. Не успя да пробие във втория гейм, в който изпусна пет възможности след 11 минути игра, но бе ясно, че на свой сервис ще е убедителен.

Логичното се случи при 3:2, когато стигна до важния пробив и комфортният аванс му донесе спокойствие. Донякъде дори беше жалко, че мачът не продължи още, тъй като в краят му българинът наистина игра най-добрия си тенис и летеше по корта.

Очаква го обаче в осминафиналите световният №5 Доминик Тийм, който триумфира мъчно в трисетова битка срещу Милош Раонич малко по-рано. С тази игра Димитров има шанс да се опълчи на австриеца, който само преди седмица стана шампион във Виена.

Със сигурност мачът ще е атрактивен за гледане, но Тийм остава фаворит. Напомняме, че Григор никога не е играл четвъртфинал на този турнир.