Григор Димитров се завърна на победния път с хубав успех над Денис Шаповалов в първия кръг от турнира в Ротердам - 6:3, 7:6(3) за час и половина игра.

Българинът, който отново показа, че е способен да ни поднесе всякакви изненади, игра перфектно срещу много коварен съперник. Очакванията към хасковлията бяха занижени след тежката загуба от Грегоар Барер в Монпелие, но днес представянето му бе коренно различно.

Сервирането му беше стабилно, както и играта от основната линия. Почти липсваха непростими неточности, каквито имаше не една и две в последните му мачове.

Най-хубавото е, че постигна успех в един наглед равностоен сблъсък и то на турнир от категория ATP500, който е по вкуса му. Именно тук преди две години Димитров игра финал срещу Роджър Федерер, който загуби. Сега е твърде рано да говорим за такава фаза, тъй като представянето му в следващ мач е по-непредвидимо от това да посочиш евентуален шампион в надпреварата.

Започна разколебано днешния мач и трябваше още в първия си гейм да спасява две точки за пробив, но веднага след това постигна такъв и го затвърди за 3:0. До края на сета не даде нищо на свой сервис и го затвори лесно с 6:3.

Вторият сет бе скучноват от гледна точка на неутралния зрител. Двамата сервираха много убедително и дългите зрелищни разигравания почти липсваха. Това обаче беше в интерес на Григор, който бе много по-агресивен и точен при търсенето на линиите.

Шаповалов грешеше по-често и въпреки че стигна до сетбол при 5:4, бе аутсайдерът предвид показаното. Гришо спаси възможността с първи сервиси и изигра перфектен тайбрек, в който бе далеч по-стабилен и спокоен.

Това бе втората му победа в два мача срещу 20-годишния Шаповалов и четвърта от общо седем мача на сингъл през тази година.

Във втория кръг ще играе с победителя от двубоя между Феликс Оже-Алиасим (Канада) и Ян Ленард-Щруф (Германия), който ще се играе във вторник.