Григор Димитров се върна към победите, като триумфира в първия си мач на турнира в Барселона от категория ATP 500.

Най-добрият български тенисист преодоля фазата на 1/16-финалите с лесна победа над еквадореца Емилио Гомес с 6:3, 6:1 след малко повече от час игра.

Световният №120 не се оказа затруднения за нашия играч, макар и да се задържа в резултата в началото на мача.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

Гришо го проби веднъж в първия сет и още четири пъти във втория, като това беше достатъчно за комфортен успех, който го праща на 1/8-финал срещу Алекс де Минор (Австралия).

Гомес стигна до мача с Димитров след изненадваща победа над представителя на домакините Алберт Рамос-Винолас, но днес нямаше оръжията, с които да се противопостави.

Григор далеч не игра най-добрия си тенис, но можеше да си позволи да рискува повече и да прави непредизвикани грешки.

Впечатление направи добрата му игра на сервис в първия сет, като спечели всички 18 точки на своето първо подаване. Проби за 5:3, което се оказа достатъчно. Вкара 78% първи сервис в тази част, но във втората процентът намаля и това доведе до единствения пробив за еквадореца.

Гомес го постигна, след като вече изоставаше с 0:3, а след това Григор направи моментален рибрйек на нула. Там някъде неговият съперник се отчая и мачът просто се доигра.

Ако Григор победи в следващия си мач, ще подобри постижението си от миналата година, когато отпадна на осминафиналите срещу Стефанос Циципас.