Григор Димитров продължава похода си в турнира от категория АТР 500 в Ротердам след победа в два сета над световния №10.

Димитров се справи с Хуберт Хуркач след 7:6(4), 7:6(5) в един изключително равностоен мач, продължил час и 49 минути.

Така Гришо постигна трета победа в третия си мач срещу този опонент, като също така е спечелил и четирите тайбрека, които двамата са играли.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Днес мачът бе изключитлено равностоен, като с изключение на два поредни гейма във втория сет, когато те си размениха по пробив, през останалото време българинът и полякът не успяваха дори да се доберат то брейкбол.

Така напълно логично и двата сета трябваше да се решават с тайбрек, като и в двата случая победител се оказа Григор.

По този начин първата ни ракета се класира за третия кръг на турнира, където може да срещне втория поставен Андрей Рубльов, стига руснакът да успее да се справи с Алекс де Минор, а след това и с Макс Креси.

Преди днешния мач между двамата решителните сетове в двубоите им завършваха с успешен тайбрек за българина, но този път се започна така. Откриващият сет бе белязан от много добро сервиране най-вече на Хуркач, който заби общо 12 аса в частта. И двамата обаче показаха супер ефективност на първи сервис при над 80%, което доведе до логичната развръзка на 13-ия гейм след нито една възможност за пробив пред двамата.

В тайбрека Григор направи минипробив след фантастично първо разиграване, което завърши с излизане на мрежата. В една от следващите точки Хуркач реши да рискува и отново сгреши на свое подаване - 1:4.

След това полякът показа класата си и с малко доза късмет успя да върне минипробивите - 4:4. Добър ретур обаче го хвана неподготвен - 4:5. Оттам нататък път назад нямаше - 7:4 точки за българина и трети пореден спечелен тайбрек в това съперничество.

Вторият сет започна по абсолютно сходен начин като първия. Двамата взимаха уверено подаванията си, най-вече Хуркач със страхотния си сервис. Григор имаше своите затруднения, но след шест гейма точка за пробив в мача още нямаше.

Така при 3:3 дойде първият шанс. Гришо пропиля аванс от 40:15, а след това с двойна грешка даде брейкбол на Хуркач, който бе реализиран от поляка.

Реакцията на Гришо в този критичен момент обаче бе страхотна. Както цял мач Хуркач сервираше безупречно, в началния му удар се появи леко колебания, което Димитров наказа и поведе с 40:0, осигурявайки си три точки за рибрейк.

Още първият шанс бе реализиран, Григор проби и изравни за 4:4. В следващия гейм Гришо отново допусна брейкбол, който обаче успя да спаси по доста зрелище начин, разтягайки се максимално и връщайки къса топка от бекхенд.

След трите луди гейма, двамата взеха лесно следващите си подавания и логично стигнаха до нов тайбрек при 6:6.

Тайбрекът тръгна равностойно, докато един гениален бекхенд по правата донесе минипробив на Григор, а при 6:3 той достигна до три мачбола.

Първите два бяха отразени от асове на Хуркач, но при третия шанс полякът стреля в аут и това означаваше победа за Григор.