Кошмарното представяне на Григор Димитров продължи с отпадане още в първия кръг на турнира от категория АТР 250 в Стокхолм.

Родният тенисист загуби с 4:6, 6:1, 6:7(5) от чеха Иржи Лехечка, който е №77 в света.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ>>>

Поредно разочароващо представяне, което оставя Григор без победа от края на август. Вече почти два месеца родната тенис звезда не е усещал вкуса на успеха, а за промяна на тази тенденция не помогна и завръщане на теньора Дани Валверду в щаба му.

Григор за пореден път показа много колебания и непостоянство в играта си, за да за губи от тенисист, който само преди няколко седмици изхвърча от Sofia Open след поражение от нашия Александър Лазаров - по това време №334 в света.

Така дори и надпреварата в Стокхолм, в която Григор има три финала и една титла от 2013-а не успя да му помогне. А като негова слабост за проеден път се прояви тайбрека. Именно по този начин трябваше да се реши мача в третия сет, а макар да поведе с 5:2, Григор загуби с 5:7 и с осмия си пореден загубен тайбрек, се прости и с този турнир.

Първият сет започна равностойно, а първите мигове на колебания в играта на Гришо се появиха в петия гейм, когато първият му сервис забуксува, а това доведе до бързо 40:0 в полза на Лехечка.

Българинът все пак се концентрира и успя да обърне този гейм, в който спаси общо четири брейкбола, а впоследствие двамата докараха нещата до 4:4.

Именно тогава дойде решителният миг в сета. Григор сякаш доста наивно и с две топки в аут позволи на чешкия му опонент да поведе с 40:15, като с отличен форхенд по правата Лехечка успя да пробив и пред него оставаше само да сервира за сета. И световният №77 се справи. Макар да пропусна първия си сетбол, той реализиера втория и с 6:4 взе тази част.

През втория сет обаче видяхме един прероден и коренно различен Григор. Сервисът му стана далеч по-опасно оръжие, а и всеки удар на българина бе по-агресивен, което бързо даде резултат.

Още във втория гейм той достигна до първите си точки за пробив в мача и успя да осъществи брейк, а сякаш ключовият миг бе следващия гейм, когато Григор мина през доста мъки и отразяване на брейкбол, но все пак затвърди пробива си. Това тотално промени ситуацията на корта и Григор набързо натрупа аванс от 5:0, след който нямаше проблем и да прати мача в трети сет с 6:1.

В третия сет нямаше помен от тоталната разправа, която видяхме във втория, като след 1:1, Гришо влезе в криза и позволи на своя противник да спечели три поредни гейма.

Лехечка поведе притеснително с 4:1, но за щастие Григор показа характер и от своя страна отговори с три поредни гейма, като за пробивът му имаше и намигване с двойна грешка от страна на чеха. Резултат 4:4, а до края драма нямаше, като с 6:6 в третия сет, двамата пратиха нещта в решителен тайбрек.

Той започна отлично за Гришо, който поведе с 3:0, а след това и с 5:2. Лехечка намали до 4:5, а когато Гришо се нуждаеше само от две точки и имаше два сервиса на сметката си, последва поредният срив. С общо пет поредни точки, чехът спечели тайбрека със 7:5.