Григор Димитров постигна една от най-престижните победи в цялата си кариера.

Българинът направи обрат и с 5:7, 6:2, 6:4 победи световния №2 Карлос Алкарас, а с това си осигури място на четвъртфиналите на Мастърс турнира в Шанхай.

Не са много победите над топ тенисисти, които Гришо постигна през годините, а срещу Карлос Алкарас статистиката му бе отчайваща - три мача и нито един спечелен сет.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА ВИЖТЕ ТУК >>>

И сякаш днес нещата отиваха отново към неприятен сценарий, когато вместо да затвори първия сет на свой сервис, Гришо допусна обрат и изостана с 0:1. Но родната тенис звезда не трепна. Той изигра може да кажем перфектни два сета, в които с агресията си и невероятните си удари, успя да изкара играч от нивото на Карлос Алкарас от равновесие.

Испанецът започваше да допусна грешка след грешка, а пък доста от ударите на Гришо просто нямаха връщане.

Наистина перфектно представяне и един изключителен обрат, който няма как да не остане сред златните мигове в цялата кариера на Григор Димитров.

Мачът започна с леко колебание за Гришо, който заради две двойни грешки трябваше да спасява два брейкбола още в първия си сервис гейм, но все пак се справи.

След това Димитров заигра доста агресивно, отлично осъзнавайки, че агресията и мощните удари са единственият шанс за противодействие срещу тенисист като Алкарас.

Мачът бе на изключително ниво и от двете страни на мрежата, а моментът на пречупване дойде в петия гейм, когато Гришо си изработи своя първи брейкбол с отличен бекхенд по диагонала, който шокира и испанския му опонент.

След това ретур по правата донесе пробива за Гришо, който три гейма по-късно вече водеше с 5:3.

Тогава обаче дойде тоталният срив. Срив най-вече като резултат, защото не може да кажем, че Гришо игра слабо, но Алкарас показа защо е феномен в тениса и с четири поредни гейма успя да спечели сета със 7:5.

Снимка: Getty images

За щастие случилото се в този първи сет по никакъв начин не се отрази на Гришо, който може да кажем, че изигра перфектния сет.

А предвид факта, че това се случи срещу играч като Алкарас, може да кажем, че това бе най-силният му сет през сезона до момента.

Пробив още в първия гейм, който бе затвърден с отличен и агресивен тенис. Всеки от перфектните удари на Гришо допълнително изнервяше Алкарас, а това даваше все повече и повече увереност на първата ни ракета.

Нещата придобиха още по-прекрасе вид за Гришо, когато в седмия гейм той осъществи втория си пробив, поведе с 5:2, а след това с 6:2 успя да запише първи сет в общо четвъртия си мач срещу Карлос Алкарас.

В третия сет нямаше особена промяна от случващото се на корта през втория.

Агресивните удари на Гришо продължаваха да изнервят Алкарас, а нещата за испанеца се пречупиха в третия гейм, когато Димитров направи пробив.

Отново ранен пробив, а с изминаването на всеки гейм, в който Алкарас просто не успяваше да намери познатия си ритъм, действията на Карлитос ставаха все про нервни. Стига се и до крясъци, които обаче също не помогнаха.

Григор свръши по перфектен начин своята задача. Този път издънка нямаше, а с 6:4 в третия сет, той постигна една от най-престижните победи в своята кариера.