Григор Димитров загуби от хърватина Марин Чилич с 6:7, 4:6 и отпадна в третия кръг на "Мастърс" надпреварата в Париж.

Това слага край и на сезона за родния тенисист.

Турнирът във френската столица бе последен за него, след като не успя да си осигури място на финалния "Мастърс" в Лондон и няма да успее да зашити миналогодишната си титла.

Двубоят на централния корт в Париж продължи час и 48 минути, а Димитров показа характер и направи някои страхотни неща в първия сет, но се срина в заключителната част на тайбрека.

Вторият сет пък започна с ранен пробив за хърватина, който умело успя да задържи преднината си до края.

Това бе пета загуба от шест мача за Григор през сезона от тенисист намиращ се в топ 10 на ранглистата. Единствената му победа над елитен съперник от десетте най-добри бе през февруари, когато срази Давид Гофен в Ротердам.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Мачът започна доста вълнуващо. Григор получи два шанса за пробив още в откриващия гейм, но се провали. Марин Чилич обаче не го направи и успя да пробие в последвалата част, дръпвайки с 2:0 в резултата.

Григор обаче показа характер и мигновено върна пробива, а впоследствие го затвърди, за да стигне до 2:2.

Марин Чилич успяваше да печели последвалите си подавания безпроблемно, докато Григор изпитваше трудности, но все пак не допусна пробив.

Родният тенисист спаси 5 сетбола в края на първата част - два при 4:5 и три при 5:6 в геймовете. Той показа здрави нерви в тези решителни моменти, докарвайки сета до решителен тайбрек.

Той започна с по два минипробива за двамата. Григор успя да достигне до чудесна ситуация, след като водеше с 5:3 при два сервиса в негова полза. Изглеждаше, че сетът се накланя към българина.

Родният тенисист обаче се пречупи. Подари две точки на хърватина за 5:5, а след това блестящият сервис на Чилич му спечели тайбрека със 7:5 и сета със 7:6.

Вторият сет започна лошо за родния тенисист. Марин Чилич успя да пробие още в първия гейм, което му даде огромно предимство.

До края хърватинът умело пестеше сили в подаванията на Григор и печелеше своите комфортно, което в крайна сметка му осигури заслужената победа в мача.

На четвъртфиналите в турнира негов съперник ще е победителят от мача между Новак Джокович и Дамир Джумхур.

За Григор сезонът 2018 г. приключва. Ще го видим отново на корта през януари в Бризбън. С надеждата новата година да донесе нов късмет и по-добри резултати за най-добрия ни тенисист.