Григор Димитров записа трета победа в рамките на три дни и продължи похода си на турнира от категория АТР 500 във Виена.

Българинът победи с 6:3, 4:6, 6:4 американеца Маркос Гирон и по този начин намери място в полуфиналите на надпреварата.

Това е трети полуфинал за Гришо през сезона, след като той бе сред най-добрите четирима играчи на АТР 250 турнира в Мелбърн в самото начало на годината, както и на Мастърса в Монте Карло през пролетта.

За разлика от предишните си два мача тази седмица, Григор трябваше да играе три сета заради мигове на колебание в средата и края на втората част, които му костваха скъпо. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Все пак през останалата част от мача родната звезда демонстрира увереност, сведени до минимум непредизвикани грешки, както и най-значимото подобрение в играта му от последните дни - перфектният сервис.

С изключение на миговете колебание в средата и края на втория сет, Григор бе почти перфектен на своите подавания и съвсем заслужено спечели този мач за час и 57 минути, за да намери място сред най-добрите четирима играчи във Виена.

А за място на финал в австрийката столица ще го очаква супер дуел срещу един измежду доскорошния №1 в света Даниил Медведев и италианеца Яник Синер.

Още със самото начало на мача Григор показа, че настроението от победите в последните дни е налице и българинът стартира с три последователни гейма на сметката си, в които даде само една точка на опонента.

В откриващия гейм на срещата Димитров впечатли с три аса в четирите си точки, а след това направи и пробив на 15, за да го затвърди с нов гейм на нула.

До края на сета нищо не се промени, когато Григор сервираше, защото той загуби само две точки и това му бе достатъчно да затвори частта с 6:3.

Този първи сет му отне едва 28 минути.

С началото на втория сет бе видимо, че в играта на Маркос Гирон има видимо подобрение, като американецът даваше все по-сериозен отпор.

Първият ключов миг дойде в третата част, когато Григор поведе с 40:15 при сервис на противника, но за съжаление не успя да се възползва от двата си шанса да пробие.

Грешката му бе наказана в следващия гейм. Защото този път Гирон поведе с 40:15 и получи първите си две точки за пробив в мача. Първата бе отразена с мощен сервис на Гришо, но след това топка в аут на българина означаваше брейк за Гирон.

За щастие отговорът на Димитров бе възможно най-добрият - рибрейк. Той бе осъществен, след като при 30:30 Григор отигра невероятен бекхенд уинър по правата, а след това с перфектна къса топка отчая Гирон и върна пробива.

Така се стигна до 5:4 за Гирон и серивс гейм в полза на Гришо, който за съжаление родната звезда не успя да спечели.

При 30:30 той не реализира наглед елементарна точка на мрежата, подари сетбол на своя опонент и Гирон се възползва. Това бе първия момент в мача, в който сервисът тотално изневери на родната звезда.

Третият сет започна доста агресивно и уверено за Григор, който вдигна темпото и още в първия гейм достигна до брейкбол, който за съжаление не реализира.

Пред българина обаче се откри нов шанс в третия гейм. Той дойде след блестяща точка за 30:30, може би точката на мача, а след това и отлична къса топка, който го изведе до втората му точка за пробив в сета.

За щастие тя бе реализирана и Григор поведе с 2:1, но разочарованието дойде минути по-късно, когато Маркос Гирон осъществи рибрейк и веднага се върна в сета при 2:2.

Григор бе изправен пред изключително критична ситуация два гейма по-късно, когато на свой сервис изостана с 0:40, но за щастие успя да се измъкне с ключов обрат и не допусна пробив.

Двамата докараха нещата до 4:4, когато дойде и ключовият миг в този мач. Две топки, които Маркос Гирон прати само с милиметри в аут подариха скрит мачбол за Гришо, който българинът реализира и поведе с 5:4, а след това затвори мача с 6:4.