Григор Димитров поведе със сет в резултата срещу Миомир Кецманович от Сърбия (№66 в света), но дъждовното време в Монте Карло доведе до преждевременно спиране на двубоя от турнира от сериите "Мастърс".

Българинът, който е №9 в световната ранглиста, взе първия сет с 6:4, макар да изостана с пробив още в третия гейм, а във втората част бе повел с 2:1 преди да завали за втори път от началото на двубоя, вече доста по-силно от първия и това да доведе до прекъсването на срещата, която ще се доиграе утре.

И няма да започне преди 13:00 часа българско време - след мача между Алексей Попирин и Алекс де Минор.

ВИДЕО ОТ СЛУЧИЛОТО СЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Колкото до развитието на самия двубой - Гришо спечели първия сервис гейм в мача, а след това Кецманович стори същото, макар Димитров да стигна до общо три възможности за пробив, които пропусна. Така при 1:1 първият брейк в мача бе на сметката на сръбския тенисист, след като Григор допусна две двойни грешки, за да изостане с 1:2, губейки второто си подаване на нула.

Още един гейм на нула затвърди пробива, но първата ни ракета се съвзе и след 12 поредни загубени точки най-сетне спечели и после намали до 2:3, а след това и изравни резултата до 3:3, реализирайки първия си пробив в мача от шестия път. След това българинът изостана с 0:30 при 4:4, но три поредни точки го върнаха в правилния път, после поведе с 5:4 и така на Кецманович му предстоеше да сервира за оставане в мача. Григор поведе с 40:15 в сервис гейма на съперника си, като вдигна публиката на крака с няколко невероятни точки, а двойна грешка на противника му даде сет преднина - 6:4.

В паузата между първата и втората част играта бе спряна за няколко минути заради атмосферните условия, но след като организатори изсушиха крайните линии с кърпи, тенисистите се върнаха на корта. След подновяването на играта двамата изиграха три гейма без пробиви - Григор водеше с 2:1, като тогава отново дойде спиране заради дъжд, като този път тенисистите бяха прибрани в съблекалнята.