Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира в Барселона, след загуба от Никола Джари с 6:2, 4:6, 6:7.

Младият чилиец се превърна в голямата сензация на турнира в каталунската столица, след като влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите. Но 81-вият в ранглистата на ATP Джари успя изненадващо да отстрани първо световния №3 Александър Зверев, а сега и Григор Димитров.

Поражението на българина означава, че пропадането му в ранглистата продължава, защото той няма да успее да защити миналогодишния си четвъртфинал и точките от него.

Началото на мача се забави заради дъжд, последва и почти едночасово прекъсване поради същата причина в средата на решителния трети сет.

След него обаче чилиецът бе доста по-подготвен и стигна до победата, дошла след категоричен тайбрек - 7:2.

Нищо не предвещаваше подобен завършек в началото на мача, когато Григор буквално прегази противника си с 6:2, напомняйки за най-добрите времена.

Първият сет бе като от приказките за българина. Движеше се страхотно по корта и показа настроението, което видяхме в началото и края на мача с Вердаско ден по-рано.

Гришо тук започна мача с пробив за съперника, но това не го смути и го върна веднага. В целия откриващ сет диктуваше събитията и принуждаваше съперника си да греши - както от основната линия, така и на мрежата.

Последваха още два пробива и то с много убедителна игра. Всъщност чилиецът не успя да спре нито една от възможностите на съперника му за пробив. Сетът бе взет за скромните 28 минути.

Втората част стартира подобно на първата, с пробив в първия гейм за Джари. За съжаление, този път нямаше светкавичен отговор на Григор.

Чилийският му опонент почти не правеше грешки и допусна едва една точка за пробив в осмия гейм, която Григор не успя да използва.

Българинът се представи на доста по-ниско ниво в сравнение с първия сет и сякаш логично отстъпи с 4:6.

Третата решителна част започна с геймове, които сервиращият тенисист печелеше уверено.

Набързо се стигна до резултат 3:2 в полза на Григор, но тогава над Барселона заваля и мачът бе прекъснат.

Играта се поднови след почти час, а двамата добутаха нещата до тайбрек, без нито един от двамата да има шансове за пробив.

В тайбрека обаче доминацията на Джари бе сериозно и той използва непредизвиканите грешки на Григор, печелейки със 7:2.

Така в четвъртфинала отива чилиецът, който ще срещне там Данийл Медведев.