Григор Димитров няма да успее да защити миналогодишната си титла от Мастърса в Синсинати, след като загуби в третия кръг от Новак Джокович със 6:2, 3:6, 4:6.

Мачът започна вчера, но бе прекъснат заради дъжд при резултат 2:6, 6:3, 2:1 в полза на сърбина и пробив в актива му.

Двамата доиграха мача си днес, като Ноле свърши отлично работата си и спечели нужните му 4 гейма, за да стигне до четвъртфиналите.

Това бе осми успех за сърбина срещу Григор Димитров в деветте им мача до момента, а съперник на Ноле в следващата фаза ще е Милош Раонич (Канада).

В днешното доиграване двамата не стигнаха до пробиви и вчерашният аванс на Джокович му осигури ценният успех.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Григор имаше чудесна възможност при 4:3 в полза на сърбина и брейкбол за Димитров, но Ноле вкара три добри сервиса, пратени в мрежата и в аут от страна на българина.

Първата ни ракета трябва да съжалява за изпуснатия си шанс през вчерашния ден, когато имаше сет преднина и водеше с 3:1 във втората част.

Сякаш мачът бе в ръцете на българина, когато дойдоха първите колебания в сервирането на световния №6, като при равенство Григор допусна двойна грешка, а след това прати воле в мрежата при точка за пробив на съперника, видимо пренапрегнат от важността на ситуацията.

Така Джокович проби за 3:2, а после изравни в сета на свое подаване.

Психологически това вече бе друг мач и Ноле се вдигна, спечели три поредни гейма, за да вземе втория сет с 6:3 за близо 53 минути игра.

Дъждът не даде шансове да се играе в следващите над 90 минути, а играта бе подновена със светкавичен първи гейм за Григор на нула. Отговорът бе в подобен стил - гейм на нула за Джокович и 1:1 в решаващия сет.

И дойде нов срив, сякаш от нищо.

Българинът уверено поведе с 40-15, за да допусне серия грешки на сервис, както и в разиграванията при лесни топки, които прати в аут. За капак сбърка воле при точка за пробив и допусна такъв - 1:2.

В този момент мачът бе прекъснат, за да се стигне до днешното доиграване, в което Григор не успя да върне нелепо допуснатия пробив.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по MAX Sport 1 и MAX Sport 2.