Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на Мастърса в Индиън Уелс още след първия мач.

Българинът се отказа от мача си с австралиеца Джейсън Кублер след 6:2, 6:7(5), 0:3, тъй като получи травма в крака в края на втория сет.

Григор спечели първата част убедително, но във втората не успя да затрудни сервиса на съперника и така се стигна до тайбрек, в който бе надигран за 5:7 точки. След това в третата част загуби три поредни гейма и стисна ръката на съперника.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Така за първи път през тази година българинът отпадна от турнир след още първия си мач и това ще му коства 170 точки от актива, тъй като не успя да защити миналогодишния си четвъртфинал.

Играта му днес започна с пробив още във втория гейм, който трудно успя да защити, тъй като на два пъти се измъкваше от ситуации 15:40 на свой сервис. Все пак издържа и проби отново в края за 6:2. В тази част успя да забие осем аса срещу един за съперника и това му донесе нужния комфорт.

Във втория сет изпусна ранна възможност за пробив, а Кублер започна да сервира много по-добре и логичната развръзка бе тайбрек. В него обаче си проличаха проблемите на българина, като той получи в края контузия и отстъпи с 5:7 точки.

Започна да прикляка и да показва, че не се чувства добре и макар че направи няколко добри точки от ретур в третия сет, загуби първите три гейма и се отказа.

Той остава в турнира на двойки в тандем с Хуберт Хуркач, но не е ясно дали травмата ще му позволи да играе мача от втори кръг.