Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс турнира в Монреал, след като разгроми първия си съперник Ринки Хиджиката от Австралия - 6:1, 6:0.

Мачът бе разправа, а Гришо проби два пъти в първия сет, за да го затвори за 29 минути.

Във втория нещата станаха още по-лесни за българина, който проби три пъти и победи за 28 минути.

Поставеният под номер 7 в схемата Димитров ще срещне победителя от двубоя между Бен Шелтън (САЩ) и Алексей Попирин (Австралия), който е по-късно в четвъртък вечер.

Григор не бе играл от месец, когато се контузи срещу Даниил Медведев на "Уимбълдън".

Той пропусна Олимпиадата в Париж, както и турнира във Вашенгтон, възстанови се и изглежда напълно готов и във форма в Монреал.