Григор Димитров отпадна на Мастърса в Монте Карло след загуба от Рафаел Надал във втора поредна година.

Българинът този път отстъпи в осминафиналите след 4:6, 1:6 в мач, който продължи час и 34 минути.

Резултатът е закономерен предвид цялостната разлика в класите и още повече тази на червени кортове. Надал вече има 12 победи в 13 мача в това съперничество.

Гришо обаче може да е горд от представянето си в първия сет, където върна пробив на съперника си и направи няколко запомнящи се точки, които ще се въртят в социалните мрежи.

Не е пресилено да кажем, че стоя като равен с равен с Краля на клея в откриващата част, но прословутото му огъване в решителните геймове на сета се прояви и допусна пробив за 4:6.

Рафа имаше моменти на разколебаване заради добрата игра на хасковлията и направи не малко предизвикани и непредизвикани грешки.

Допусна две поредни точки за пробив при 4:2 в своя полза, което не се вижда всеки ден на клей. Въпросният пробив може да се окаже единственият в подаването на Рафа в целия турнир.

Във втория сет Григор се изнерви, както често се случва в мачовете му срещу тримата големи. Започна да прави повече грешки, но все още влизаше в дълги разигравания и караше именития съперник да се труди.

Може да се каже, че предвид злощастието на жребия да срещне толкова рано Рафа, представянето му в Монте Карло по-скоро е позитивно.

То обаче ще се отрази много зле на класирането му в ранглистата и ще последва голям спад след края на турнира.

Рафа го очаква мач с аржентинеца Гуидо Пея в четвъртфиналите.