Единственият българин в тенис елита Григор Димитров довърши неупешно осминафиналния си двубой срещу Себастиан Корда на турнира от сериите АТР 500 във Вашингтон.

Григор водеше с 6:4 след края на първия сет, преди снощи дъждът да обърка програмата на организаторите в столицата на САЩ и да спре внезапно играта. След подновяването обаче българинът бе неузнаваемо слаб и спечели само 3 гейма, като в крайна сметка бе елиминиран след 1:6, 2:6.

Срещата се игра при сериозна жега от 32 градуса, които се усещаха като 38 заради влагата.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ ОТ ДОИГРАВАНЕТО>>>

Съперникът на българина спечели експресно първите две разигравания и поведе с 1:0 в дебютния гейм на втория сет, но хасковлията бързо взе подаването си за 1:1.

В третия сет Гришо направи изключително отиграване и си заслужи аплодисментите на феновете, връщайки една топка от много трудна позиция, но това не бе достатъчно и представителят на домакините поведе с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм Григор демонстрира доста пасивна игра, което бе добре дошло за агресивния Корда и той направи пробив за 3:1.

Гришо опита да отговори на предизвикателството и поведе с 40:30, но Корда успя да неутрализира българина и си взе подаването за 4:1.

Нещо повече - американецът успя да запише втори пробив и взе аванс за 5:1, като сервира за спечелване на сета. И го направи успешно, вземайки сета с 6:1 и възползвайки се от слабата игра на Гришо.

В началото на третия сет хасковлията най-накрая успя да сложи край на негативната серия и поведе с 1:0 гейма на свой сервис. Корда обаче бързо изравни за 1:1, а Гришо за първи път си позволи негативни жестове към трибуните, изнервен от развоя на разиграванията.

След края на гейма пък фен на трибуните се почувства зле заради жегата. Двубоят бе прекъснат временно, докато медицинските лица окажат помощ на нуждаещия се, който най-вероятно получи топлинен удар. След това играта все пак бе подновена, а зрителят бе изведен от трибуните.

ВИЖТЕ КАДРИ ОТ НЕПРИЯТНИЯ ИНЦИДЕНТ НА ТРИБУНИТЕ>>>

Последва най-дългият гейм в мача! И двамата тенисисти имаха по 4 възможности да затворят частта, но в рулетката повече късмет имаше Корда, който от петия опит успя да спечели и да пробие Григор, повеждайки с 2:1. Веднага след това българинът пробва да върне пробива, но неуспешно и резултатът стана 3:1.

Нещо повече - Димитров не успя да вземе подаването си и Корда записа втори пробив, повеждайки с 4:1. Това сякаш пречупи Гришо и резултатът бързо набъбна до 5:1.

Последва скоростен гейм, който българинът взе и намали на 2:5, но на свой сервис Корда успя да затвори мача с 6:1.