Григор Димитров ще изиграе първия си мач от турнира в Марсилия в четвъртък следобед, отреди програмата за надпреварата.

Състезанието е от ATP 250, а за българската тенис звезда мачът срещу Себастиан Корда (САЩ) ще е първа поява на корта от загубата в Мелбърн на Australian open срещу Нуно Борджеш от Португалия.

КАКВО СЕ СЛУЧИ ДНЕС В МАРСИЛИЯ - ВИЖТЕ С ВИДЕОРЕПОРТАЖИ>>>

Димитров и Корда са предвидени като втора среща в програмата за четвъртък, а тя стартира в 14:30 часа с мача Феликс Оже-Алиасим - Джан Джиджен. Той е следван от двубоя на българина и американеца.

Предаванията от Марсилия вървят по MAX Sport 1 HD.

Победителят отива на четвъртфинал, където съперник ще е Иржи Лехечка (Чехия) или Артур Риндеркнеш (Франция).

Днес не бе добър ден за домакините, след като Оже-Алиасим победи с 6:2, 7:5 Кантен Алис, а финландецът Емил Руусувуори победи със 7:6, 6:4 друг представител на домакините - Люка ван Аше.