Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на турнира в Пекин след победа в два сета срещу американеца Тенис Сандгрен - 7:5, 6:3 за час и 24 минути.

Българинът показа болестта си от този сезон, но не допусна изненада и доказа, че е по-добрият от двамата на корта.

Изпусна аванс от 5:2 в първия сет, но с нов пробив го затвори и запази инерцията до края на мача.

Сандгрен, който излезе за мача като щастлив губещ, разчиташе на своя силен сервис и той му донесе успех в някои периоди от откриващия сет, но по-добрата игра на българина от основната линия си каза думата.

Затварянето със 7:5 гейма бе трудно, тъй като Григор се нуждаеше от четири сетбола. Този път показа здрави нерви и нямаше големи спадове освен горепосочения, в който допусна 12 поредни точки за съперника.

Вторият сет бе пример за това как трябва да играе срещу по-слаб тенисист. Ранен пробив донесе аванс от 3:0, който не бе изпуснат до края на сета. Цената на това не бяха чак толкова големи усилия.

Американецът заби общо осем аса, но играта му бе разстроена от убедителните действия на Григор от основната линия. Сензацията от тазгодишния Australian Open спечели едва 35% от точките на своя втори сервис. Това предреши изхода на срещата.

В следващия кръг българинът ще играе със сърбина Душан Лайович, когото победи преди две години именно в Китай с 2:0 сета. Това си остава и единственият им сблъсък до момента.

Ако Григор запази нивото си на концентрация от двубоя със Сандгрен, не би трябвало да има проблеми.

Гледайте мачовете на Григор Димитров от турнирите ATP 500 и ATP 1000 в каналите на A1.