Григор Димитров постигна първата си победа в АТР тура от почти два месеца насам.

Българинът стартира успешно турнира от категория АТР 500 във Виена, където в първия кръг победи бразилеца Тиаго Монтейро с 6:3, 6:4.

Успехът отне само 74 минути за Гришо, който постигна първа победа в австрийската столица от две години насам.

Победата освен това бе първа за него от 30 август, когато преодоля първия кръг на US Open, но след това влезе в серия от слаби представяния и разочарования.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Днес обаче Григор показа постоянство в играта си и увереност срещу световния №66 при първата среща помежду им.

Българинът не допусна сериозни колебания, не даде на опонента си шанс за пробив, като напълно заслужено продължи към втория кръг, където вече го очаква далеч по-тежък мач срещу третия поставен в схемата и №8 в света - Андрей Рубльов.

Двубоят стартира по перфектния начин за Гришо, който в рамките на по-малко от 10 минути се озова с аванс от 3:0 в резултата и един пробив на сметката си.

Той дойде във втория гейм, когато все още колебливият Монтейро позволи на Григор да поведе с 40:15. Българинът пропусна двата си шанса след топка в мрежата и форхенд в аут, но след това си изработи нов брейкбол, който този път не пропиля.

Това даде солиден аванс на Димитров, който до края на сета така и не позволи на Монтейро да достигне до брейкбол и спечели частта с 6:3.

Най-трудните мигове за българина бяха в последния гейм, който той позволи на бразилския му опонент да се добере до равенство 40:40, но с две последователни точки на сметката си, Григор не допусна изненада.

Вторият сет в мача не бе особено различен, защото Григор тръгна с нов ранен пробив, този път постигнат в третия гейм.

В него Димитров поведе с 40:15, като още при следващото разиграване принуди Монтейро да прати бекхенда си доста в аут и осъществи пробив, след затвърждаването на който аванса му стана 3:1.

Димитров можеше да реши нещата още по-експресно, ако в седмия гейм бе използвал двата си брейкбола, с които можеше да поведе с 5:2 и да сервира за мача. Българинът обаче не използва тези шансове и мачът продължи при 4:3 в негова полза.

За щастие до края нови драматични моменти нямаше и без да загуби точка на свой сервис, Григор си осигури победата в този мач.