Григор Димитров преодоля с лекота първия кръг на тазгодишния "Ролан Гарос" след победа в три сета над квалификанта Тимофей Скатов - 6:0, 6:2, 6:2 за по-малко от два часа игра.

Двубоят беше нещо като спаринг за нашия представител, тъй като съперникът му не бе от неговата класа и това даде възможност за експерименти и спокойна игра.

Скатов, който е №147 в света и мина през квалификациите, подобно на Григор е бивш №1 в ранглистата при юношите, но кариерите на двамата се развиха по коренно различен начин. 22-годишният казахстанец има минимален опит в турнирите от Големия шлем, като през миналата година игра в първи кръг на Australian Open и загуби от словака Норберт Гомбош.

Днес казахстанецът направи твърде много непредизвикани грешки - 38, като в огромен брой от разиграванията пращаше топката твърде силно зад полето на съперника. Григор направи общо седем пробива и заби голям брой уинъри - общо 31 срещу 11 за Тимофей.

Във втория и третия сет Скатов на няколко пъти затрудни подаването на българина, но като цяло нямаше никакви напрегнати моменти. Може би изключение бе последният гейм, когато световният №29 изпусна четири мачбола.

Победата му напомни на тази в първи кръг на миналогодишния "Ролан Гарос", когато разби американеца Маркос Гирон с 6:1, 6:1, 6:1

Всъщност най-интересното около българина в сегашния мач не бе самата победа. Днес той дебютира с нова екипировка, като официално се раздели с "Найк" и вече работи с "Лакост".

Нашият най-добър тенисист бе с бяла тениска и зелени гащета, традиционните цветове на "Лакост". С тази компания се обличат още Новак Джокович и Даниил Медведев.

В рамките на деня бяха разпространени няколко рекламни материала с Григор Димитров от френския бранд. През тази година "Лакост" празнува 90 години от своето създаване.

Иначе вече е ясен и следващият съперник на Димитров в турнира. Той ще играе с най-добрия финландец Емил Руусовори, който спечели петсетов трилър срещу представителя на домакините Грегоар Барер - 6:2, 6:7, 5:7, 6:1, 6:4.