Най-добрият български тенисист Григор Димитров достигна до първия си полуфинал в турнир от календара на ATP за 2021 година. Първата ни ракета стори това в Сан Диего, след като отстрани Аслан Карацев от Русия в четвъртфиналите на надпреварата след трисетов двубой и резултат 6:1, 1:6, 6:2.

Съперник на Димитров в битката за финала ще бъде Каспер Рууд от Норвегия.

С победата си днес българинът взе реванш от Карацев за загубата в четвъртфиналите на US Open.

Гришо допусна две двойни грешки при първото си подаване, но все пак успя да вземе първия гейм и да поведе в резултата. Карацев също спечели първия си сервис гейм, но това бе всичко от него в тази част, след като допусна пробива за 3:1, а след това Димитров запази добрия си ритъм и затвори частта при 6:1 в своя полза.

Във втората част ролите се размениха и българинът успя да вземе само един гейм, отстъпвайки от своя страна с 1:6.

Григор поведе с 3:0 в третия гейм, но последваха силни минути за Карацев, който върна пробива и намали до 3:2, но след това Димитров не допусна да бъде обърнат и затвори мача в своя полза след 6:2.