Григор Димитров продължи с перфектното си представяне от началото на годината, като постигна трета поредна победа на турнира в Бризбън.

Българинът се класира лесно на полуфиналите, след като постигна успех срещу представителя на домакините Ринки Хиджиката - 6:1, 6:4 за час и 19 минути.

Това беше поредно солидно представяне след победите над Анди Мъри и Даниел Алтмайер в предишните кръгове. Днес Гришо заби 12 аса и направи само четири непредизвикани грешки в хода на мача.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК >>>

Световният №71 Хиджиката, който е олимпийски вицешампион за младежи на двойки с Адриан Андреев, показа добри неща, но стартът на двубоя бе кошмарен за него.

Григор поведе с 5:0 гейма след много силна игра на сервис на съперника с два последователни пробива. После Хиджиката взе първия си гейм, а при 1:5 изпусна две възможности за пробив и сетът приключи.

Втората част бе малко по-оспорвана, макар да започна с нов пробив в полза на българина. После той изпусна още три възможности при 4:2, но доигра мача спокойно, въпреки няколко по-продължителни гейма.

Първият полуфинал за годината на българина, може да го изправи срещу големия Рафаел Надал, който в последния четвъртфинал играе с австралиеца Джордан Томпсън.

Ако Рафа победи, утре ще гледаме 16-ият мач между испанеца и българина, като досега нашият тенисист има само една победа в съперничеството.