Григор Димитров ще играе финал в Бризбън за трети път в кариерата си. Най-добрият български тенисист стигна до битката за трофея след двусетова победа над представителя на домакините Джордан Томпсън - 6:3 и 7:5.

Двамата играха малко повече от 105 минути, а Димитров напълно заслужи успеха си с уверена игра и за пръв път от седем години насам ще играе за титлата в Австралия.

Тогава той победи Кей Нишикори, давайки старт на най-силната година в кариерата си досега. Всъщност четири години по-рано, през 2013-а, българинът за първи път стигна до финал на ниво АТР, но го загуби от Анди Мъри.

Досега той има 8 спечелени и 9 загубени финала при най-добрите.

ВИДЕО ОТ ДНЕШНАТА МУ ПОБЕДА ГЛЕДАЙТЕ ТУК>>>

Григор влезе в мача със самочувствие, печелейки първото си подаване в двубоя на нула, но след това трябваше да почака, за да стигне до първата си точка за пробив, която дойде в четвъртия гейм при 40:30 в негова полза, но не успя да я материализира.

Това обаче на го притесни по никакъв начин и след още два гейма българинът все пак успя да направи първия пробив в двубоя, с който поведе в резултата с 4:2. Преди това той вдигна трибуните на крака със страхотен бекхенд по правата, който му помогна да дръпне с 3:2 преди пробива.

След това първата ни ракет затвърди брейка, за да дръпне с 5:2, а в оставащите два гейма Томпсън спечели подаването си, но после дойде сервис на Димитров, с който той поведе в резултата със сет преднина след 6:3.

Сет №2 в Бризбън се развиваше без пробиви, макар Григор да стигна до два такива шанса в третия гейм, но без да ги превърне в реалност.

Най-голямата битка дойде в шестия, когато на Димитров му се наложи да спасява общо четири брейкбола и той се справи брилянтно, за да спечели сервис гейма си за 3:3.

В крайна сметка ключов за втория сет, а и за мача като цяло се оказа единадесетия гейм, в който Григор съумя да спечели подаването на противника си и да поведе с 6:5.

А после приключи всичко по перфектен начин, печелейки сервис гейма си на нула, за да си осигури място в утрешния финал след 7:5 във втората част.

Спорът за титлата ще бъде не преди 8:30 часа в неделя сутрин.