Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на турнира в Марсилия от категория ATP 250.

Българинът, който след Australian Open прекара време в България, изглеждаше зареден и изигра силен мач срещу Себастиан Корда, за да го победи с 6:1, 7:6(5).

Двубоят продължи час и 39 минути, като Гришо спечели много лесно първия сет, но във втория изпусна пробив аванс и трябваше да минава през напрегнат тайбрек.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Световният №13 е втори поставен в надпреварата и това му донесе директно започване от втория кръг, а на четвъртфиналите ще играе срещу Иржи Лехечка (Чехия) или Артур Риндеркнех (Франция).

Това беше първата му победа срещу Себастиан Корда, като до момента световният №34 бе спечелил единственият им мач през 2022-а във Вашингтон.

Днес в пъврия сет Григор играеше великолепно, въпреки че в началото трябваше да отразява точка за пробив. После направи такъв за 3:1 и за 5:1 преди да затвори сета с 6:1. Любопитно е, че спечели 16 от последните 18 точки в частта.

Във втората също тръгна силно, като проби още в първия гейм. После изглеждаше, че сервира убедително, но при 4:3 Корда изигра много силен гейм и заслужено върна пробива, като го постигна с впечатляващ бекхенд по правата. Двамата след това не дадоха нови възможности и се стигна до тайбрек. Там Григор поведе с 3:0, но после загуби следващите пет точки. Последва негова серия от четири точки и той затвори със 7:5.

"Той е много опасен съперник на всяка една настилка. Тренирали сме много пъти и знаех, че ще е трудно. Първият ми сет беше впечатляващ и каквото и да правех, се получаваше. Трудно е да задържиш това ниво в два сета. Във втория той се възползва от своята възможност и ме проби, но се справих. Щастлив съм от първия си мач. Навсякъде, където и да играя виждам български флагове. Благодаря на всички фенове", каза Гришо след мача.