Григор Димитров преодоля квалификациите и влезе в основната схема на турнира от категория АТР 250 в Женева.

Българинът победи световния №100 Томас Фабиано със 7:5, 6:3 за час и 28 минути игра.

Това бе втори успех на Гришо над италианеца, след този по време на тазгодишния Australian Open.

Така в първия кръг от основната схема Григор ще срещне световния №83 Федерико Делбонис от Аржентина.

Днешният мач не започна по най-добрия начин за Димитров, който допусна пробив още в петия гейм.

Фабиано успя да го затвърди с гейм на нула и поведе с 4:2.

В осмия гейм обаче Григор показа невероятен характер и успя да върне пробива. Българинът пропиля шест шанса, но грабна седмия. Геймът пък бе доста драматичен и премина през осем равенства от 40:40.

Последваха няколко равностойни гейма, за да дойде и вторият удар на Григор, този път решителен.

При 6:5 в своя полза, Димитров поведе с 40:0 при сервис на съперника и макар да допусна изравняване, все пак успя да пробие отново и да спечели сета.

Вторият сет започна страхотно и Гришо направи пробив на нула още във втория гейм.

Нов гейм на нула даде комфортен аванс на българина от 3:0. Той играеше доста уверено на свой сервис и успя да спечели сета с 6:3.

Единствените колебания дойдоха в последния гейм, когато Фабиано имаше два шанса за пробив, но Григор се справи.