Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на турнира във Вашингтон от категория ATP500.

След като преди два българинът победи американеца Макензи Макдоналд с два сета, сега направи същото и с най-добрия финландец Емил Руусувори - 6:4, 6:3 за час и 47 минути игра.

Нашият тенисист отново показа супер настроение на корта и освободена игра, като победи този съперник за трети път през годината. Направи го още на "Ролан Гарос" и на турнира на трева в Куинс клъб, като трите победи са на три различни настилки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

В първия сет българинът спаси възможност за пробив при 2:2, а след това постигна такъв за 4:2 след общо четири шанса. Руусувори обаче показа класата си и постигна моментален рибрейк за 3:4. Все пак Григор се възползва от шансовете си при 5:4, когато реализира втория си сетбол.

Това му донесе нужната свобода за втория сет, където проби за аванс от 3:1. При 4:1 изпусна една възможност, а при 5:2 не успя да реализира и мачбол. Въпреки това на свой сервис нямаше как да не затвори мача, като го направи с гейм на нула.

В следващия кръг световният №20 ще играе с французина Юго Умбер.

За Григор това е вторият му четвъртфинал във Вашингтон, като първият дойде през 2013-а. Тогава на тази фаза загуби от Томи Хаас.