Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от категория АТР 500 в китайската столица Пекин. И го стори с впечатляваща победа над №4 в световната ранглиста Холгер Руне от Дания в два сета - 6:3 и 7:5.

Двамата играха малко повече от час и половина, а в следващата фаза първата ни ракета ще има друго тежко препятствие - Яник Синер от Италия, който пък е седми в света.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА МУ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Българинът осъществи пробив още в първия гейм, а след това повтори упражнението и в третия, като в крайна сметка взе първите четири гейма, за да поведе с 4:0.

Руне стигна до първия си брейки за 4:2, но Григор не допусна това да разколебае представянето му по какъвто и да било начин и отговори с три поредни спечелени гейма, затваряйки първия сет с третия си пробив досега - за 6:3.

В първата част Димитров имаше още пет шанса за брейк, но те бяха отразени от датския му съперник, който вдигна оборотите във втория сет.

Там случващото се на корта бе доста по-оспорвано отколкото в предходната част, като не просто нямаше пробиви, а нмяшае дори и достигне до точка за брейк за когото и да е от двамата тенисисти. До дванадесетия гейм, когато пред Григор се откриха три такива шанса.

Той не успя да затвори мача в своя полза първо при 40:0, а после и при 40:15, но при 40:30 приключи всичко и заслужено продължава напред към следващия кръг след 7:5 в този сет.