Григор Димитров записа победа в първия си мач на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс. Най-добрият български тенисист трябваше да навакса ранен пробив, но го стори и надви в два сета - 7:5 и 6:2 Александър Мюлер от Франция.

Това бе първа среща за хасковлията срещу световния №88 и той не допусна изненада. В следващия кръг го чака друг французин - Адриан Манарино.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Началото бе чудесно за Григор, който поведе с 1:0 след спечелен сервис гейм на нула, но после нещата поеха в друга посока, след като допусна пробив и изостана с 1:2. Мюлер затвърди брейка, печелейки подаването си на нула, но Димитров все пак показа характер и се върна в мача, след като осъществи първия си пробив за 4:4.

Последва възможност за брейк в полза французина, но Гришо издържа, a Мюлер сервираше за оставането си в сета и успя да го стори за 5:5. Българинът нанесе своя удар в дванадесетия гейм, когато отново проби съперника и поведе в резултата след 7:5 за близо 50 минути.

Втората част започна с видима инерция след спечелването на първия сет. Григор бързо дръпна с 3:0, след като във втория гейм направи пробив, а после имаше три възможности да повтори упражнението при 4:1 в своя полза, но Мюлер показа характер и не допусна това да се случи.

Французинът дори стигна до брейкпойнт в следващия сервис гейм на Гришо, но до такова развитие не се стигна - 5:2 и №13 в света докосваше победата, която стана факт след 6:2.