Григор Димитров продължава с впечатляващото си представяне на “Мастърс” турнира в Индиън Уелс. Българинът си осигури място на четвъртфиналите, след като подчини американския гигант Джон Иснър в двусетов двубой, завършил с победа за Гришо след 6:3 и 7:6(6).

Двамата играха малко над час и половина а с този успех Димитров изравни баланса си срещу Иснър и вече има две победи и две загуби в мачовете си с него.

Първата ни ракета напомни за най-добрите си дни, като направи 8 аса в мача - само с четири по-малко от съперника, който е известен най-вече с бомбения си начален удар. Освен това Димитров записа 71% успешен първи сервис срещу 68% за Иснър

Гришо проби американеца в четвъртия гейм на първия сет, а след като поведе с 3:1 не изпусна инициативата, като при 5:2 осуети точка за пробив - единствената за неговия съперник в целия мач. В крайна сметката първата част, продължила само 35 минути, завърши с успех за Димитров - 6:3.

ВИЖТЕ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА>>>

Всъщност осъщественият от българската звезда пробив в първата част бе единственият такъв в мача. Във втория сет двамата играчи методично печелеха подаванията си, а Гришо зарадва публиката с редица атрактивни бекхенди и форхенди по диагонала.

Именно с убийствен форхенд той поведе в дванадесетия гейм, за да прати мача в тайбрек.

Иснър сервира първи и загуби още първото си подаване, а след това Димитров поведе с 2:0, но допусна изравняване първо до 2:2, а после и до 3:3. Нито един от двамата не успяваше да се откъсне напред, но при 6:5 Димитров получи първия си мач пойнт, който обаче не успя да превърне в печеливш на собствен сервис.

При втората си възможност да затвори мача българинът не сбърка и затвори мача след 8:6 в тайбрека и съответно 7:6 във втория сет.

Следващият му съперник ще бъде Андрей Рубльов, победил в два сета Хуберт Хуркач - 7:6, 6:4. Мачът е в петък вечер.

Рафаел Надал също продължава напред към четвъртфиналите, след като се справи с друг американски съперник - Райли Опелка. Испанският рекордьор по спечелени титли от Големия шлем имаше нужда от два тайбрека, за да пречупи съперника си, като това стана факт след 7:6(3) и 7:6(5).