Григор Димитров говори преди старта на турнира във Виена, където жребият му отреди мач срещу поставения под №1 Стефанос Циципас.

Преди година пак в австрийската столица първата ни ракета победи този съперник с обрат, като и двамата си припомниха този двубой в своите интервюта за организаторите на надпреварата. Двубоят вероятно ще е във вторник, но има срещи от първия кръг и в сряда. Програмата за тези дни още не е твърдо наредена и обявена.

Цялото интервю с Григор (а имаше част и на български език) можете да видите във видеото ТУК. Ето избрано:

"Вълнуващ мач на старта, и аз се вълнувам! Когато видях жребия си казах, че такъв мач може да е четвъртфинал или полуфинал. Ще мога да проверя на какво ниво съм срещу него, той прави изумителна година и е топ играч. Дяволски добър играч!

Играли сме няколко пъти, включително миналата година тук. Беше брутален първи сет, водих с 6-1 в тайбрека и го изпуснах, а той заигра невероятно. После се вдигнах някак и подобрих много нивото си.

Победата над Медведев в Индиън Уелс бе специална най-вече заради начина, по който спечелих мача. Това бе голям момент. Казах си - "по дяволите, играх много добре". За първи път от много време успях да се запазя физически и да издържа докрай, да имам баланс. А и стигнах до обрат от 1-4 гейма, това бе повратен момент."

Актуалният №3 в световната ранглиста Циципас също говори преди старта на турнира, в който е поставен най-високо в схемата и е фаворит за титлата. И той не е забравил мача от миналата година, а какво още каза вижте във видеото ТУК.

Мачовете от ATP 500 Erste Bank Open гледайте по MAX Sport 1 HD от днес до неделя. Още в понеделник на корта са Анди Мъри, бившият номер едно в света, както и актуални играчи от топ 10 като Матео Беретини и Хуберт Хуркач.

Пълната програма търсете на сайта maxsport.live.