Григор Димитров продължава да играе фантастично в края на тенис сезона, като записа супер победа на старта на турнира във Виена от категория ATP 500.

Българинът надделя с 6:3, 6:4 над световния №22 Лоренцо Музети от Италия след нова много ефикасна игра на сервис и много настроение. Нужни му бяха малко повече от час и половина.

По този начин най-добрият ни тенисист си уреди среща в осминафиналите със световния №3 Даниил Медведев или младия французин Артур Филс. Излишно е да се казва, че руснакът е фаворит.

ВИЖТЕ ПОДРОБЕН РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

За Григор това беше първа победа срещу Музети, като до момента италианецът бе спечелил единствения мач помежду им. Той се игра в Акапулко преди две години.

Нашият представител оправда ролята си на фаворит с два убедително спечелени сета. Първият го взе след пробив за 3:1, като след това при 4:1 изпусна две възможности да поведе още по-убедително. Такава за Музети имаше само една в последния гейм, но сетът бе затворен с 6:3 с общо четвъртия сетбол.

Във втората част Григор изпусна два брейкбола при 1:1 и после още един при 2:2. Пробивът обаче беше въпрос на време и той додйе за 5:4, а след това мачът беше затворен със сервис гейм на 15.

Хасковлията спечели 80% от точките си на първи сервис, а освен това заби общо осем аса срещу само два за съперника.