Стабилното представяне на Григор Димитров продължава с пълна сила и той ще играе полуфинал на турнира в Марсилия, който е от категория АТР 250. Световният №13 не даде сет на представителя на домакините Артур Риндеркнех, надигравайки го с 6:3 и 7:6(3) за 87 минути игра.

Развитието на мача бе сходно на този срещу Себастиан Корда (САЩ), в който Гришо взе първата част без особени проблеми, а после се нуждаеше от тайбрек във втория сет.

Препятствието му в спор за финала ще бъде Карен Хачанов от Русия, а срещата помежду им ще бъде не преди 19:00 часа утре и ще се излъчва по MAX Sport 1 HD.

РЕПОРТАЖ ОТ ПОБЕДАТА НА ГРИГОР ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Българинът започна много добре, като в първите си два сервис гейма даде само една точка на френския си съперник и показа отличен начален удар.

В четвъртия гейм на първия сет Гришо направи и първия пробив в мача, който дойде след грешка на Риндернкнех. Димитров нямаше проблем да затвърди пробива с гейм на нула и няколко красиви изпълнения.

Стабилното представяне на родната звезда на собствен сервис продължи и той взе следващите си два сервис гейма на нула, за да поведе с 5:2 след само 25 минути тенис.

Единственият брейк в първата част остана този на сметката на Григор, който поведе в резултата след 6:3 в своя полза за 36 минути игра, за които успя да забие 6 аса.

Втората част започна с три последователни гейма на нула, а пробивите така и не се случваха. Все пак при 2:2 Григор бе тенисистът, стигнал до две възможности за брейк. Които обачен не успя да материализира, след като Риндеркнех се върна от изоставане 15:40, за да направи резултата 3:2 в своя полза, а после Димитров изравни до 3:3.

Григор изостана с 4:5 и сервираше да остане в сета, успявайки да се справи със задачата, а после имаше сходно развитие и при 5:6, като не допусна пробив и така нещата се насочиха към тайбрек.

Димитров проби още първия сервис на представителя на домакините, а след това дръпна с 3:0. При 5:2 в своя полза в тайбрека родната звезда за втори път взе подаването на Риндеркнех и стигна до първи мачпойнт, но не го материализира, като все пак всичко приключи след 7:3 и 7:6 във втория сет.