Най-добрият български тенисист Григор Димитров напусна US Open с безславна загуба във втория кръг.

Първата ни ракета не успя да вземе сет на Брендън Накашима и отстъпи на американския представител, който е с 50 места по-назад от него в ранглистата, с 6:7(5), 5:7 и 3:6, a с играта си днес тотално заличи отличните впечатления, оставени в предходния кръг в Ню Йорк.

За Накашима това бе първа победа срещу световния №19.

В първия сет пробиви нямаше - и двамата печелеха своите подавания, като това в крайна сметка доведе до тайбрек, a там Димитров успя да се върне от два мини пробива и да изравни до 3:3, като след това дори поведе с 4:3. Последваха равенства при 4:4 и 5:5, а Григор изостана с един сет, след като направи три поредни двойни грешки и загуби с 6:7 (5) и близо час игра.

И втората част бе със сходно развитие на първата - тенисистите продължиха да взимат сервис геймовете си, като при 2:3 Димитров стигна до точка за пробив, но не я осъществи. В следващия гейм той отрази два брейк пойнта и изравни до 3:3, а все пак след близо два часа тенис зрителите на корт №17 видяха загубен сервис, който за съжаление бе на Григор и доведе до 5:7 и изоставане вече с два сета.

Пробив на Накашима в шестия гейм на следващия сет сякаш пречупи окончателно българската звезда. От 2:2 в тази част американецът спечели три поредни гейма, а Димитров сервира за оставне в мача и успя да намали до 3:5, но гейм на нула за съперника сложи край на участието му след 3:6 и общо 2 часа и 26 минути игра.

Хасковлията направи цели 41 непредизвикани грешки срещу 27 на съперника, а двойните грешки бяха 5 за българина, докато Накашима не направи нито една.