Григор Димитров се завърна с победа на корта в официален мач след 176 дни пауза.

Българинът победи в първия си двубой след рестарта на тенис сезона с 6:3, 6:4 Уго Юмбер в мач от първия кръг на Western & Southern Open. Мастър турнирът е в Синсинати традиционно, но тази година е в Ню Йорк заради пандемията и предхожда US Open.

Димитров не бе играл мач за ранглиста и точки от 29 февруари, когато отпадна от Рафаел Надал на полуфинал в Акапулко. Участията му в "Адриа Къп" не се смятат за официални, тъй като това бяха демонстративни надпревари.

Срещата започна с лесни сервис геймове за двамата, но в третия гейм Григор изпита първите по-сериозни проблеми. Той изпусна лесна топка на мрежата и даде възможност за пробив на съперника, но със страхотно отиграване от бекхенд поведе с 2:1 гейма.

Французинът спря да вкарва първи сервис се оказа много уязвим в следващите минути, като допусна логичен пробив. Григор атакува на свой сервис и затвърди преднината си за 4:1, като се чувстваше повече от комфортно в този момент.

Първата ни ракета лесно се приближи до един гейм от спечелване на сета, но при 5:2 левичарят от Франция върна първия си сервис и се задържа с още един гейм в частта. Григор обаче беше перфектен на своето подаване и с лекота затвори за 6:3 след 39 минути игра.

Вторият сет бе открит с трудни сервис геймове за двамата, но до възможности за пробив не се стигна. Григор сервираше добре, но това се промени при 1:2, когато допусна пробив, след като загуби четири поредни точки от съперника от 15:0.

Отговорът обаче дойде веднага. След предпазлива игра от основната линия и на сигурно, българинът стигна до две точки за пробив, които бяха спасени. След равенството обаче реализира третата, като французинът спомогна с форхенд в мрежата - 2:3.

Григор изравни резултата и последва един от най-хубавите геймове в мача. След оспорвани отигравания българинът стигна до поредна възможност за пробив и с хубава игра от бекхенд поведе с 4:3. Последвалият гейм бе перфектен за нашия и той затвърди пробива за 5:3. При 5:4 хасковлията стигна до три поредни мачбола след перфектни сервиси и мачът завърши с нова грешка на Юмбер от основната линия. Мачът приключи за час и 25 минути игра.

Следващият съперник на Димитров ще е унгарецът Мартон Фучович, който победи с 2-0 сета Норберт Гомбос по-рано днес. Съперникът му е 82-ри в ранглистата, а двамата никога не са се срещали.

Със сигурност Григор ще е фаворит за този мач, което не бе така преди сблъсъка с Юмбер, когато букмейкърите даваха леко предимство на френския тенисист.