Григор Димитров отпадна във втори кръг на АТР 250 турнира в Лос Кабос. Поставеният под №2 Гуидо Пея го надигра след 6:4, 6:2 за 70 минути на корта в Мексико. Така Димитров вече гледа към следващото си участие - АТР Мастърс 1000 в Монреал, съобщи "Тенис БГ".

Там той ще започне директно в основната схема през следващата седмица. Това състезание има голямо значение за него, тъй като той има да брани най-много точки на него до края на годината - 180. В първия сет Пея поведе с 2:0, но Димитров осъществи обрат до 3:2 в своя полза. С това се изчерпаха добрите изяви на българина. Аржентинецът спечели осем от следващите девет гейма - осигурявайки си комфортен аванс от два пробива във втория сет, което му беше достатъчно за крайния успех. Той дори пропусна да затвори втората част при 5:0 на свой сервис.

За Пея победата е втора от три срещи между двамата. От 2017 година, когато спечели финалите на АТР в Лондон, Григор е изиграл точно 70 мача. От тях е спечелил 37 и е загубил 33. Срещу топ 10 има девет мача - 2 победи и 7 загуби. Двата успеха са срещу Давид Гофен.