Григор Димитров научи първия си съперник на "Ролан Гарос" 2018.

Това е сърбинът Виктор Троицки, който се превърна в любимец на публиката на турнира в София в началото на февруари. Троицки стигна до четвъртфиналите в "Арена Армеец" и загуби от Стан Вавринка, но бе най-подкрепяният тенисист при отсъствието на българина.

Григор има своята история със световния №89, като двамата за втори път ще се срещнат на старта на "Ролан Гарос". Преди две години българинът отстъпи с 2:3 сета, но балансът му е положителен с този съперник - 3:2 победи.

Григор няма да е в половината на Рафаел Надал, но е в тази на Новак Джокович, като същевременно е в четвъртината на Давид Гофен.

При победа над Троицки, във втори кръг ще се изправи срещу победителя от двойката Николас Яри (Чили) - Джаред Доналдсън (САЩ).

След това може да играе срещу Фернандо Вердаско, а по-късно и Джокович. В четвъртината му са още Роберто Баутиста- Агут, Пабло Кареньо-Буста, Ник Кирьос ии Гаел Монфис.

Защитаващият титлата си Рафаел Надал ще започне срещу украинеца Александър Долгополов, който е №54 в света.

Доминик Тийм започва срещу квалификант, а Александър Зверев срещу литовеца Рикардас Беранкис (№92). Първият съперник на Марин Чилич е австралиеца Джеймс Дъкуорт.

Снимка: Официален сайт