Поредно разочарование за 2021-ва преживя Григор Димитров, който отпадна още в първия си мач на Мастърс турнира в Торонто.

В среща от втория кръг първата ни ракета бе победен от Райли Опелка (САЩ) с 3:6, 4:6 за 75 минути. Димитров отново бе далеч от най-добрите си дни, както и преди седмица във Вашингтон, когато отново изигра само един двубой.

В цялата среща с Опелка българинът стигна до едва една точка за пробив, и то в последния гейм от втория сет. Съперникът проби подаването на Гришо два пъти и това бе напълно достатъчно за победата.

211-сантиметровият Опелка пласира 12 аса и сервираше невероятно, с което спечели мача.

Неприятното е, че Димитров пропусна златен шанс в Торонто, след като час преди неговия мач се отказа от участие Рафаел Надал.

Испанецът се оттегли с травма, което поставя под въпрос участието му на US Open, започващ на 30 август.

Така при победа над Опелка тази сутрин, най-силният ни тенисист щеше да срещне Лойд Харис от Южна Африка, а не Рафа, както се очакваше, за място на четвъртфиналите в Торонто.

Серията на Григор продължава да е много негативна - от април насам той е записал само две победи при вече 7 загуби.

Общо за годината балансът му остава положителен - 12-11, основно заради силното представяне на Откритото първенство на Австралия през февруари.