Григор Димитров започна успешно защитата на титлата си на Мастърса в Синсинати.

Българинът победи Миша Зверев със 7:6(5), 7:5 в мач от втория кръг и му предстои сблъсък с Новак Джокович на осминафиналите.

Двубоят трябваше да започне преди полунощ, но дъждът усложни плановете на организаторите и действията стартираха малко след 00:00 часа българско време.

Победата бе четвърта в четири мача срещу този съперник и отново се видя, че германецът е удобен на световния №5.

Григор сервираше добре и успешно неутрализира излизанияа на мрежата на Зверев, които винаги са били главното му оръжие.

Хасковлията успяваше или да го размине или да го контрира с излизания на мрежата от своя страна.

Предстои обаче големият тест срещу актуалния шампион на "Уимбълдън". Наскоро Григор загуби много тежко от Джокович на турнира в Куинс и е с актив от седем загуби и една победа в това съперничество.

При загуба българинът ще загуби около 900 точки от актива си, което ще го свлече в ранглистата поне с две места.

Мачът в Синсинати е четвърти в програмата на Централния корт днес и ще започне не преди 23 часа.