Испанецът Фернандо Вердаско ще е съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира от категория АТР 500 в Барселона.

35-годишният ветеран победи с две години по-големия си сънародник Фелисиано Лопес с 6:4, 6:3 за час и 20 минути игра.

Вердаско е сред любимците на местната публика и носител на титлата в Барселона през 2010-а.

Той участва за първи път от 2015-а година в този турнир, но по традиция се представя доста силно в каталунската столица, а и клеят е любимата му настилка.

До този момент Григор е участвал три пъти в Барселона, като на два пъти отпада в първия си мач, а през миналия сезон достигна четвъртфиналите, където отстъпи от испанеца Пабло Кареньо Буста.

Вердаско и Григор имат шест срещи помежду си до този момент.

Двамата имат по три победи, а на клей предимството е за Вердаско - 2:1.

Те се срещнаха три пъти през миналия сезон, като Вердаско спечели два от тези мачове.

В момента Вердаско е №37 в световната ранглиста, докато Григор е №43 - рекордно ниско класиране от 2012 г.

Победителят от този сблъсък, вероятно ще се изправи срещу световния №3 Александър Зверев, който има наглед лека задача срещу Николас Жари (Чили).

Снимка: Getty Images/Guliver Photo