Григор Димитров изигра втори мач само в рамките на няколко часа в Мелбърн, но този път загуби на двойки.

Българинът и неговият партньор Давид Гофен загубиха с 6:7, 6:3, 7:10 от дуета на казахстанеца Александър Недовйесов и пакистанеца Айсам Куреши.

Разбира се, че нито за Димитров, нито за Гофен турнирът на двойки е приоритет, а по-скоро начин за изиграване на допълнителни два мача и трупане на игрова практика.

Все пак двамата показаха желание да обърнат мача и да продължат към четвъртфиналите, но в решителната трета част, която се играе във формат тайбрек до 10, те бяха победени.

Срещу себе си те имаха тандем от двама специалисти на двойки, докато Димитров и Гофен разбира се са играчи на сингъл.

За Григор турнирът в Мелбърн ще продължи само на сингъл, където утре той ще играе своя четвъртфинален мач, за който все още няма съперник. Това ще е един измежду Макензи Макдоналд (САЩ) и Ботик ван де Зансхулп (Нидерландия).

Не така обаче стоят нещата при партньора му Давид Гофен, който по-рано днес отпадна на сингъл от словака Алекс Мойчан.