Григор Димитров достигна до четвъртфиналите на Мастърс турнира в Маями за първи път в своята кариера.

Това стана факт след обрат и 3:6, 6:3, 7:6 над световния №9 Хуберт Хуркач от Полша.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

По този начин Гришо продължи абонамента на този опонент, побеждавайки го и в петата среща помежду им.

Четири от тези пет победи идваха именно в три сета на Мастърс турнири, а едва в 13-ото си участие в надпреварата в Маями, Гришо успя да намери място сред осемте най-добри.

А в спор за място на полуфиналите родната звезда ще има мач срещу първия поставен Карлос Алкарас.

Мачът между Гришо и Хуркач започна равностойно, но българинът се пропука в най-неприятния момент - в осмия гейм на първия сет.

Хуркач успя да поведе с 5:3 и на свой сервис успя да вземе първия сет от мача.

Снимка: Getty images

Вторият сет също се реши от един пробив, като за щастие той бе на сметката на Григор. Двамата изпуснаха беркболи, докато не дойде шестия гейм, в който Гришо поведе с 40:15 при сервис на опонента.

С най-силното си оръжие - сервисът, Хуркач успя да отрази два шанса, но след това Григор се добра до трета възможност, който с отличен ретур успя да реализира, за да поведе с 4:2.

След това българинът нямаше проблеми да затвори сета с 6:3.

Решиталната трета част от мача премина без пробиви и се стигна до тайбрек, в който Гришо осъществи минипробив за 3:2, а след това на свой сервис поведе с 5:2.

Хуркач върна до 5:3, но нов минипробив донесе първия мачбол в мача, а той бе на сметката на Гришо, който го реализира и със 7:3 в тайбрека намери място на четвъртфиналите в Маями.

"Най-сетне, последният четвъртфинал липсваше. Щастлив съм, битката беше тежка. Той е тежък съперник, много мощен и силен.

Беше удоволствие да играя този мач и се радвам, че преминах през него. Трябваше да съм креативен и ефективен на ретур. Тези мачове са много изискващи физически.

Предстои един различен мач срещу Алкарас. Нямам търпение за него. Всеки иска да играе срещу най-добрите в света. Ако успея да изчистя играта си от грешки, ще стане доста интересно", сподели Гришо след победата.