Грузинецът Николоз Басилашвили достигна до своя първи Мастърс финал в кариерата си.

Световният №36 надви Тейлър Фриц със 7:6, 6:3 и ще спори за титлата на Мастърс турнира в Индиън Уелс.

Там негов съперник ще е Камерън Нори, който за съжаление победи Григор Димитров в два сета, като и двамата финалисти в Индиън Уелс ще дебютират в двубой с подобно голямо значение.

До този момент в кариерата си Басилашвили никога не бе преминавал осминафиналите на Мастърс турнир, но ето, че утре може да е част от престижното семейство на мейджър шампионите.

А пък третата ракета на САЩ - Тейлър Фриц, трябва да съжалява, че не се превърна в първия американец, който играе финал в Индиън Уелс от 9 години насам.

Мачът бе много равностен, като за час и 41 минути видяхме само един пробив.

Такъв нямаше в първия сет, като двамата логично докараха нещата до тайбрек, в който отново имаше равенство при 5:5.

Тогава обаче дойдоха две решителни точки за Басилашвили, осигурили му първия сет.

Втората част стартира с два пропуснати брейкбола за Фриц, които бяха наказани два гейма по-късно, когато Басилашвили проби и поведе с 4:2 гейма, а след това затвърди и пробива си за 5:2.

Изключително драматичен бе последния гейм, когато Басилашвили поведе с 40:15, но не успя да затвори мача, стигна се до два шанса за пробив на Фриц, но грузиенцът съумя да ги отрази, пребори се за нов мачбол и в крайна сметка намери място на финала.

Видео от двубоя и още новини за турнира вижте на сайта maxsport.live.