Симона Халеп се класира за осминафиналите на турнира в Синсинати, след като отново показа завидно състояние на духа.

Световната №1 победи Айла Томлянович с обрат - 4:6, 6:3, 6:3 за 2 часа и 14 минути.

Австралийката игра много по-добре в началото на мача, но благодарение на наставленията на треньора си Дарън Кейхил, Халеп обърна развоя в своя полза и ще срещне друга австралийка - Ашли Барти, която победи на полуфинал в Монреал само преди шест дни.

Цели три тенисистки от топ 10 отпаднаха на осминафиналите.

Анджелик Кербер допусна изненадващ обрат срещу Мадисън Кийс, само за да забави допълнително мача на Григор Димитров и Новак Джокович.

Снимка: БТА

Германката поведе след 6:2, но с тайбрек във втория и 4:6 гейма в третия сет се прости с надеждите си за нещо повече.

Световната №5 Каролин Гарсия също е аут от надпреварата. Тя загуби от Арина Сабаленка (Беларус) с 1:2 (6:4, 3:6, 5:7).

Настоящата шампионка на US Open Слоун Стивънс загуби от белгийката Елиз Мертенс с 0:2 (6:7, 2:6).