Симона Халеп победи Елина Свитолина с 6:1, 6:3 за час и 14 минути, за да се класира на първия си финал на "Уимбълдън".

Румънката и украинката изиграха фантастичен първи сет, който бе много оспорван, макар че по резултата това не изглежда така.

Само в първите два гейма се изиграха общо 30 точки, като и двата отидоха на сметката на бившата №1 в света.

След това Халеп продължи да налага волята си и взе следващите четири от общо пет гейма.

Не й липсваха обаче затруднения да затвори сета, тъйк ато пропусна цели пет възможности на свой сервис. Въпреки това развръзката бе ясна.

Във втората част нещата за нея се случиха далеч по-лесно, макар че в първите шест гейма двете взеха подаванията си.

След това дойдоха два пробива за Халеп и те заслужено се класира за финала, където ще играе със Серина Уилямс или Барбара Стрицова.

Това бе четвърта победа за Симона срещу Свитолина в общо осем мача. Първата то тях дойде на турнира в София през 2013 година.

Световната №7 може да повтори триумфа си от "Ролан Гарос" през миналата година, където триумфира с първа титла от Шлема след три поредни загубени финала.